Piece i maszyny piekarnicze

Sklep wegetariański

sklep-wegetarianski-9Mięso oraz pozostałe produkty spożywcze, które pochodzą z uboju zwierząt, takie jak sery, jajka czy maślanki i kefiry, możemy obecnie dostać w każdym sklepie- zarówno w dużym sieciowy, supermarkecie, jak i niedużym osiedlowym kiosku. Nie od dziś wiadomo, że mięsne przetwory są dobrym źródłem białka w naszej diecie, do tego ich smak bardzo często nam odpowiada. To wszytko sprawia, że sięgamy po nie bardzo często i chętnie, nie zastanawiając się jednak, co stoi za naszym wyborem.
Tak naprawdę za przemysłem mięsnym kryje się cierpienie i ból, jakiego doświadczają zwierzęta, których ciała, zarówno za życia, jak i po ich ubiciu, są eksploatowane do granic możliwości.
Niektórzy ludzie po zapoznaniu się z takimi informacjami postanawiają radykalnie zmienić swój sposób żywienia. Zdarzają się wśród nich nawet tacy, którzy z dnia na dzień dokonują poprawek w swojej diecie w imię ograniczenia okrucieństwa zadawanego zwierzętom. Czasami są to zmiany zachodzące nagle i na krótko, a czasem na całe życie.
Są także ludzie, którzy decydują się zrezygnować jedynie ze spożywania mięsa. Zamiast stać w kolejkach u rzeźnika czy przy mięsnym stoisku w supermarkecie, odwiedzają znajdujący się w okolicy sklep wegetariański i tam zaopatrują się we wszystko, co jest im potrzebne do przygotowywania bezmięsnych dań.

About