Piece i maszyny piekarnicze

Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska

Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna

Trzeba wiedzieć gdzie szukać

Czasem z powodu braku sensownego zajęcia siadasz na kanapie i włączasz telewizor. Zdarza się, że znajdziesz coś sensownego. Program, który nie zanudzi Cię swoim formatem. Quizy, krzyżówki to coś w sam raz dla Ciebie.
Ostatnio natknąłeś się na ankietę telewizyjną. Uczestników pytano o to, z czym kojarzy się im Australia. Padały różne odpowiedzi. Nie wszystkie były do końca poprawne. Jednak wśród najczęstszych usłyszeliśmy: Australia to kraj, w którym mieszka koala. Innym razem ludzie wspominali kangury i psy dingo. Mówili również, że z ciepłem, bo tam praktycznie nie ma zimy. Morza i piaszczyste plaże to kolejna rzecz. Tobie przyszła na myśl możliwość serfowania na desce.

Nikt z pytanych nie wspomniał ani słowem o kulinariach. Kuchnia australijska jest Europejczykom mało znana. Zresztą kuchnia gastronomiczna innych państw tez sprawia nam kłopot. Nawet wymienienie podstawowych nazw. Po skończeniu seansu Ty również doszedłeś do wniosku, że nie masz pojęcia o kuchniach świata. Musiałbyś sięgnąć po encyklopedię.

About