Piece i maszyny piekarnicze

Kawiarka Bialetti

Kawiarka Bialetti

Rytuały kawosza

Prawdopodobnie każdy dorosły Polak choć raz w swoim życiu spróbował kawy. Jej zapach i smak wykorzystywane są również w produkcji deserów, kosmetyków czy świec zapachowych. Dla niektórych jest to napój, od którego nie wyobrażają sobie rozpocząć dzień, dla innych nieodłączny element spotkań towarzyskich a dla innych pasja.
Wiedza prawdziwego pasjonaty potrafi być ogromna, tak jak ogromny jest rynek kawy. To co jako konsumenci spotykamy na półkach sklepowych jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Przed osobami chcącymi zgłębić temat kawy stoi ogrom wiedzy dotyczącej jej gatunków, miejsc i sposobów jej uprawy, palenia i przyrządzania. Prawdziwy pasjonat kawy nie zaleje wrzątkiem mielonej kawy z paczki kupionej w supermarkecie, jeśli tylko będzie miał wybór.
Wybór odpowiedniego gatunku kawy to tylko początek w delektowaniu się nią. Ogromne znaczenie dla smaku napoju ma sposób jej parzenia. Dla wielbicieli kawy najlepszym wyborem jest kawiarka Bialetti, która pomoże uzyskać sto procent aromatu kawy. Popularne teraz ciśnieniowe ekspresy do kawy, choć przygotowują smaczne napoje uwielbiane przez ogrom Polaków, nigdy nie pozwolą uzyskać takiego aromatu kawy jak kawiarka. Dlatego znawcy kawy wolą mniej automatyczne rozwiązania, bez dodatków rozpraszaczy smaków takich jak mleka czy syropy.

About