Piece i maszyny piekarnicze

Karma dla szczeniaków

karma-dla-szczeniakow-4Każde dziecko marzy o posiadaniu psa. Jednak nie w każdym domu są warunki do tego, aby mieć żywego czworonoga. Jeżeli już jednak zdecydujemy się na kupienie lub przygarnięcie pieska ze schroniska to najczęściej wybieramy szczeniaka. Jest to wybór bardzo poważny i długoterminowy, ponieważ psy żyją średnio około 14 lat. Przede wszystkim musi to być wybór bardzo przemyślany. Każdy pies ma inne potrzeby, jeśli chodzi o ilość ruchu, przestrzeni, miejsca. Niektóre szczeniaki są w stanie łatwo zaadaptować się do miejskich warunków, inne będą stale sfrustrowane mieszkając w mieszkaniu w bloku. Ważny jest charakter i predyspozycje naszego czworonożnego przyjaciela. Ale pies nie żyje samym ruchem i zabawą.
Bardzo ważny jest sposób odżywiania. Karma dla szczeniaków powinna być odpowiednio dopasowana do specjalnych potrzeb żywieniowych szczeniąt i młodych psów. Karma powinna być tak dobrana, aby dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
Gotowe karmy dostępne u weterynarza lub w sklepach specjalistycznych są tak przygotowane, że stanowią zrównoważoną kombinację składników, które umożliwią szczeniakom prawidłowy rozwój i wzrost. Karmy dla szczeniaków są bogate w białko, wapń, fosfor, wit. D, cynk i żelazo. Dlatego zdecydowanie kupować gotową karmę dla szczeniaków a nie karmić naszego pupila domowym jedzeniem.

About