Piece i maszyny piekarnicze

Jak drogie są indyki?

Jak drogie są indyki?

Czy decydując się na przydomowy chów drobiu, w tym indyków, musimy liczyć się z dużymi kosztami? I tak i nie, ponieważ zakupienie niewielkiego stadka indyków, złożonego z samca i kilku samiczek, to koszt około 100 złotych, nie jest to więc kwota, która może odstręczyć od zakupu. Inna sprawa, że takie pisklęta indycze, jak każde inne pisklęta czy zwierzęta, należy przecież karmić, więc jakieś koszty będą ponoszone i wypada je skalkulować.
Jednak, jak pokazuje doświadczenie, w wypadku wiejskiego gospodarstwa zawsze występuje większa lub mniejsza nadprodukcja ziaren zbóż, które wykorzystuje się, a to do karmienia bydła, co jest niewskazane, a to trzody chlewnej, a to właśnie ptactwa. I w tym ostatnim wypadku jest to najwłaściwsze przeznaczenie dla nadwyżek zbożowych, które mogą tym sposobem zostać zamienione, na własnej produkcji zdrowe mięso.
Czy to się więc opłaca? Dla rolnika, który posiada jakiekolwiek stadko drobiowe, z całą pewnością tak, gdyż w rzeczywistości nawet nie zauważy on ponoszonych kosztów chowu małego stadka.

About